Ventilācija

VIEGLI ELPOJIET IEKŠTELPĀS

90% laika mēs pavadām telpās. Tāpēc ir labāk uzturēt optimālu dzīves kvalitāti telpās, pastāvīgi vēdinot. Tikai tā jūs varēsiet elpot tā, it kā atrastos svaigā gaisā. Iekštelpu gaiss saglabāsies veselīgs un bez smakām, un jūs izvairīsieties no kondensācijas problēmām un pelējuma. Atklājiet mūsu ventilācijas risinājumus.

KAS IR VENTILĀCIJA?

Ventilācija kļūst arvien aktuālāka tēma jaunbūvēs un renovācijas projektos. Tas ir pamatoti, ja apzināmies, ka vidēji 90% laika mēs pavadām telpās – mājās, birojos, skolās, veselības aprūpes iestādēs utt. Šīs būves tiek būvētas arvien labāk izolējot un izmantojot arvien energo efektīvākus materiālus, tāpēc ventilācijas sistēma, kas nodrošina, ka piesārņotais iekštelpu gaiss tiek pastāvīgi aizstāts ar svaigu āra gaisu, ir neatņemama prasība. Tādā veidā var viegli atbrīvoties no liekā CO2, putekļu daļiņām, smakām un mitruma, kas paši nevar atrast izeju ārā.

Ar uzticamu Renson® ventilācijas sistēmu varat būt droši, ka jūsu iekštelpu gaisa kvalitāte vienmēr būs tāda, kādai tai jābūt. Neatkarīgi no tā, vai jūs strādājat, atpūšaties vai tikai nomazgājaties dušā, jūsu ventilācijas sistēma automātiski ātri atbrīvojas no kaitīgām vielām, mitruma un CO2. Tas padara telpas ērtākas, ilgtspējīgākas un veselīgākas: jūs, jūsu ģimene un jūsu māja gūst labklājību no kvalitatīvas ventilācijas.

MŪSU VENTILĀCIJAS RISINĀJUMI

ENDURA DELTA – rekuperācija kura domā jūsu vietā.

Endure Delta – automātiski regulējama iekārta ar siltuma rekuperāciju. Sistēma nodrošina svaiga gaisma plūsmu un likvidē “piesārņoto” gaisu no telpas ar divu ventilatoru palīdzību. Līdz 89% siltuma no izplūdes gaisa tiek pārnests uz padeves gaisu caur iebūvēto siltummaini. Sistēmu ir viegli uzstādīt un pārvaldīt izmantojot Endura® Delta aplikāciju. Aplikācija parāda datus par sistēmas darbību un gaisa kvalitāti jūsu mājās.

HEALTHBOX 3.0

Healthbox 3.0 ir piemērots individuālai ventilācijas sistēmai gan privātmājām, gan dzīvokļiem. Healthbox 3.0 pārbauda Jūsu dzīvojamās telpas gaisa kvalitāti 24 stundas diennaktī attiecībā uz CO2, mitrumu un gaistošiem organiskiem savienojumiem (smaržām/aromātiem/smakām). Ventilācijas līmenis tiek kontrolēts pilnīgi automātiski (pamatojoties uz regulēšanas moduļu sensoriem). Kamēr gaisa kvalitāte ir laba, ventilācijas līmenis nav palielināts. Tas nodrošina maksimālu komfortu.

ENDURA TWIST

RENSON® piedāvā inovatīvu decentralizētu logu ventilatoru ar efektīvu siltuma rekuperāciju. Sistēma Endura® twist var tikt uzstādīta vertikāli vai horizontāli virs loga profila. To var izmantot gan jaunu ēku būvniecībā, gan remontā. Pateicoties iebūvētai pārmaiņu rekuperācijas tehnoloģijai, divi ventilācijas bloki nodrošina nepārtrauktu svaiga gaisa piegādi un vienlaicīgi “pārstrādātā” gaisa izvadi. Katrs ventilācijas bloks cikliski pārslēdzas starp gaisa pievadi un izvadīšanu, kas nodrošina augstu efektivitātes līmeni – līdz 85%. Endura twist sistēmai ir zems enerģijas patēriņš un trokšņu līmenis. Pēc izvēles var uzstādīt regulēšanas sistēmu (vadības sensoru, kas nosaka gaisa kvalitāti telpā) un filtrus (G3, F7). Turklāt ierīce ir pasargāta no kondensācijas, nesasalst un tai ir zemas ekspluatācijas izmaksas.

INVISIVENT

RENSON® gaisa ieplūdes logu vārsti ir estētiski, kompakti un efektīvi. Tie rada labvēlīgu iekštelpu klimatu un var ievērojami samazināt enerģijas izmaksas. Vārstus var uzstādīt jebkura veida logos – koka, PVC vai alumīnija. Apdare – anodēšana (dabiskā krāsa) vai pulvera pārklājums jebkurā no vairāk nekā 150 krāsām no RAL. Mūsu produktu klāstā ir vārsti, kuri var tikt uzstādīti loga rāmī vai virs tā, ar pašregulējošu membrānu, var tikt kontrolēti mehāniski vai automātiski, kā arī šķēluma ventilatori un ventilācijas atveres ar akustisku efektu. Visi mūsu logu ventilatori ir viegli uzstādāmi un apkopjami.

WAVES

Pateicoties savam unikālajam dizainam, Waves apvieno klusu darbību ar efektīvu atbrīvošanos no piesārņotā gaisa. Atšķirībā no parastajiem vannas istabas ventilatoriem, kurus kontrolē, izmantojot slēdzi, Waves nepārtraukti uzrauga gaisu un vajadzības gadījumā reaģē. Piemēram, ja jūs lietojat dušu, ventilators sāk strādāt intensīvāk, lai tiktu vaļā no mitruma iekštelpās. Tas pats attiecas uz smaržām no tualetes, vārīšanas vai cepšanas. Ja sensorus neiedarbina mitruma vai smakas stimuli, Waves joprojām ventilēs minimālā līmenī, lai nodrošinātu veselīgu iekštelpu gaisu. Integrētā sistēma SmartConnect savieno Waves ar digitālo pasauli. Tā ļauj lietotājam mijiedarboties ar ierīci, izmantojot lietotni. Šī lietotne palīdzēs ne tikai iestatīt Waves, bet arī uzraudzīs izmaiņas gaisa kvalitātē, kam vienmēr varat sekot līdzi. Turklāt SmartConnect informēs par jaunām funkcijām un automātiski atjauninās programmatūru. Renson Waves VOC RH CO2 modelis ir aprīkots ar CO2 gaisa kvalitātes noteikšanas sensoru.

Renson Sensori

Mūsu Sense ierīce uzrauga CO2 saturu iekštelpu gaisā. Ierīce vizuāli norāda, kad gaisa kvalitāte ir slikta un kad ir jārīkojas. Zils nozīmē labu iekštelpu gaisa kvalitāti, oranžs nozīmē, ka tas nav pietiekami labs, un sarkans nozīmē neveselīgu iekštelpu gaisu. Taču Renson Sense ir daudz vairāk nekā klasisks CO2 mērītājs. Ierīce uzrauga arī mitrumu, gaistošos organiskos savienojumus (GOS), piemēram, smakas, trokšņus, temperatūru un gaismu.

RENSON VENTILĀCIJAS RESTES

RENSON ventilācijas restes var tikt izmantotas visu veidu ēkās, sākot no tehniskajām kajītēm un slimnīcām, beidzot ar rūpnīcu ēkām. Restes nodrošina svaiga gaisa iekļūšanu no ārpuses un karsta vai piesārņota gaisa izvadi. Restes tiek plaši izmantotas dzīvojamo māju sektorā kā apdare tvaika nosūcēja skapim, ventilācijas skapim vai mājas gaisa nosūces ventilatoram.

Restes piedāvā lielu pievienoto vērtību kā ventilācijas dzesēšana (nakts dzesēšanu), lai izvairītos no ēkas pārkaršanas. Tas nozīmē, ka tās ir svarīgais ēku funkcionēšanai un izmantojamībai.

RENSON VENTILĀCIJAS RESTES

RENSON ventilācijas restes var tikt izmantotas visu veidu ēkās, sākot no tehniskajām kajītēm un slimnīcām, beidzot ar rūpnīcu ēkām. Restes nodrošina svaiga gaisa iekļūšanu no ārpuses un karsta vai piesārņota gaisa izvadi. Restes tiek plaši izmantotas dzīvojamo māju sektorā kā apdare tvaika nosūcēja skapim, ventilācijas skapim vai mājas gaisa nosūces ventilatoram.

Restes piedāvā lielu pievienoto vērtību kā ventilācijas dzesēšana (nakts dzesēšanu), lai izvairītos no ēkas pārkaršanas. Tas nozīmē, ka tās ir svarīgais ēku funkcionēšanai un izmantojamībai.

KĀPĒC VENTILĀCIJA IR SVARĪGA ?

Paaugstināts gaisa mitrums ir sastopams vairāk, nekā pusei māju. Pārmērīgs gaisa mitrums palielina iespēju, ka mājās radīsies problēmas, tostarp veidosies pelējums, kas var izraisīt bojājumus mājai un veselības problēmas.

Katru dienu mēs ieelpojam un izelpojam aptuveni 22 000 reižu. Tāpēc slikta gaisa kvalitāte būtiski ietekmē mūsu veselību un var izraisīt astmu vai alerģiju.

Ēdienu gatavošana, mazgāšanās dušā un tīrīšana, pat izelpošana un svīšana katru dienu mūsu iekštelpu gaisam pievieno aptuveni 10 papildu litrus mitruma. Pārmērīgs gaisa mitrums var izraisīt pelējumu jūsu mājās un putekļu ērcītes. Savukārt pelējuma sporas vai putekļu ērcīšu ekskrementi var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Vidēji gaisa kvalitāte iekštelpās mūsu mājās ir desmit reižu sliktāka, nekā ārā. Ēdiena gatavošana, mazgāšanās dušā, tīrīšana, svīšana un pat elpošana – tas viss piesārņo iekštelpu gaisu mūsu mājās, un, tā kā šīs mājas kļūst arvien labāk izolētas un hermētiskākas, šis netīrais iekštelpu gaiss cenšas atrast izeju. Rezultāts ir slikts iekštelpu klimats, mums pat nenojaušot, kas notiek tieši zem mūsu deguna. Ventilācijas sistēma bez piepūles izsūc šo piesārņoto gaisu un aizstāj to ar svaigu un veselīgu āra gaisu.

Vidēji 90 % laika mēs pavadām telpās, kur gaisa kvalitāte bieži vien ir ievērojami sliktāka, nekā ārā. Neveselīgs gaiss rada nepatīkamas smakas, pelējumu un izraisa tādas kaites kā galvassāpes vai miega problēmas. Šī iemesla dēļ ieguldījums drošā ventilācijā nozīmē ieguldījumu savā nākotnē – jūs drīz vien redzēsiet ieguvumus savai veselībai, savas ģimenes veselībai un sava mājokļa kalpošanas ilgumam. Ventilācijas pozitīvā ietekme ir ievērojama pat īstermiņā.

KĀDAS IR PRIEKŠROCĪBAS?

Ventilācija ir visefektīvākais veids, kā uzturēt gaisa kvalitāti jūsu mājās tādu, kādai tai vajadzētu būt. Jūs būsiet pārsteigti, cik ļoti veselīgs iekštelpu gaiss var mainīt jūsu dzīves apstākļus: jūs mazāk slimosiet, spēsiet labāk koncentrēties, labāk gulēsiet un jutīsieties enerģijas pilni.

Renson® ventilācija “on-demand” garantē veselīgu gaisu jebkurā laikā, pastāvīgi nodrošinot ventilāciju tikai un tieši tur, kur nepieciešams, ar minimālu apkopi un maksimāli vienkāršu lietošanu. Renson® ventilācija ir pielāgota jūsu mājoklim, dzīvesveidam un vajadzībām, neatkarīgi no tā, vai jūs to uzstādāt kā daļu no jaunbūves projekta vai renovācijas.

  • Renson® īpaši klusās ventilācijas sistēmas ļauj jums baudīt svaigu iekštelpu gaisu pilnīgā mierā un klusumā, pateicoties energoefektīvam ventilatoram un vadības vārstiem centrālajā blokā.
  • Vadības lietotne jebkurā laikā sniedz ieskatu par pašreizējo iekštelpu gaisa kvalitāti un vajadzības gadījumā ļauj veikt nepieciešamos pasākumus.
  • Ventilācija pēc pieprasījuma ļauj ietaupīt apkures (izplūdes sistēma) vai enerģijas (līdzsvarota sistēma) izmaksas, izmantojot siltuma atgūšanu.
  • Izstrādājot efektīvas ventilācijas sistēmas, mēs cita starpā pievēršam uzmanību vieglai uzstādīšanai un efektīvai apkopei. Tādējādi jūsu mājoklī esošā gaisa kvalitāte ilgtermiņā tiek garantēta.

VENTILĀCIJA KATRAI MĀJAI

Kura ventilācijas sistēma ir vislabākā izvēle jūsu mājai, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Vai jūs būvējat jaunu māju vai veicat remontu? Vai daudz laika pavadāt mājās, vai galvenokārt strādājat uz vietas? Kādu dzīves komforta līmeni vēlaties sasniegt? Vai dzīvojat pilsētā vai laukos? Citiem vārdiem sakot, ventilācija ir atkarīga no jūsu personīgās situācijas. Lai kur un kā jūs dzīvotu, Motiva vienmēr atradīs jums piemērotu risinājumu.

KĀ VĒDINĀT SAVU MĀJOKLI?

Kamēr vēdiniet māju, uz īsu brīdi atverot logus un durvis, gaisa kvalitātei ir tikai īslaicīga ietekme, bet ventilācijas sistēma pastāvīgi kontrolēti atsvaidzina iekštelpu gaisu. Citiem vārdiem sakot, tas ir vienīgais veids, kā elpot veselīgu gaisu jūsu mājās 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Kontrolētas ventilācijas pamatprincips ir tāds, ka mitrās telpās tiek izvadīts piesārņotais gaiss, bet sausās telpās tiek piegādāts svaigs gaiss. Tādā veidā jūsu mājoklis tiek pastāvīgi “izskalots” ar svaigu gaisu, siltumam neizplūstot pa logiem un durvīm, un jums nav vajadzības pat pacelt pirkstu.

KĀPĒC AR LOGA ATVĒRŠANU VAIRS NEPIETIEK

Ielaidiet svaigu gaisu, uz brīdi atverot logus un durvis: tas var šķist loģiski, taču tas reti kad nodrošina efektīvu gaisa cirkulāciju jūsu mājoklī. Atšķirībā no ventilācijas sistēmas, dabiskā ventilācija reti kad ir pietiekama, lai jebkurā diennakts laikā pietiekami nomainītu iekštelpu gaisu ar svaigu āra gaisu. Tas pats attiecas uz vecām mājām, kurās gaiss iekļūst caur plaisām un spraugām. Tā vietā ir pienācis laiks padomāt par kontrolētu un energoefektīvu ventilācijas sistēmu, kas pielāgota jūsu ikdienas dzīves veidam.